Knihkupec má novej ksicht. Teda ten s tím .com. Ta stránka. Ten eshop s knihami. Knihkupec Dan, kterej obvykle sedí za administrací obchodu, tedy já, má ksicht furt stejně stárnoucí. Ovšem je fakt, že v posledních dnech se trochu víc usmívá. Vypadá to, že zdárně přežil přerod toho Knihkupce s tím .com a má víc důvodů k rozšířeným koutkům úst. Ten přerod byl totiž spíš porod. S komplikacema. Ale vypadá to, že porod novýho ksichtu toho Knihkupce s tím .com probouzí otcovskou hrdost. Čísla z analýz návštěvnosti a aktivity uživatelů stránky jsou výmluvná. Hned po porodu se výmluvně zlepšila, vypadá to, že uživatelé ten novej ksicht bleskově ocenili, na webu se zdržují déle, daleko méně z něj okamžitě odchází a hlavně více utrácí. Knihkupec Dan je překvapen. Nemyslel si, že pouhá změna ksichtu přinese takové dobré výsledky. Takže děkuje, že se vám novej ksicht toho Knihkupce s .com líbí.

Co jsme tedy na našem eshopu vylepšili? Kromě pouhé změny ksichtu jsme i trochu zapracovali na vylepšení nákupního procesu, zjednodušili jsme menu, vypíchli bestsellery a nové knihy, přidali líbivé obrázky, nastavili zobrazování více knih na stránce.

A změnili naše motto. S láskou ke knihám, s nadšením pro Vás.

Nemyslete si, nebyl to nějakej okamžitej nápad. To motto, které má symbolizovat celé naše snažení, jsem, stejně jako ten novej ksicht, rodil pěknejch pár měsíců. Podle mě říká vše. Ačkoliv nejsme tak bláhoví, abychom si mysleli, že zrovna knihy jsou nějaký výjimečný sortiment (však se už řadu let prodávají vedle salámů v marketech a vedle kapalin do ostřikovačů na benzínkách), přesto k nim máme přímo niterný vztah. Láska je pravé slovo, které ten náš vztah charakterizuje. A tak se s nimi laskáme, hladíme je po hřbetu, pokud nějakou, která už dlouho leží v regálu našeho knihkupectví, z regálu vytáhneme, tak ji něžně ofoukneme, abychom ji zbavili té trochy ulpělého prachu, a když je balíme do zásilek, které pak míří k našim zákazníkům, tak je obvykle oblékneme do festovního obleku z bublinek a kartónu, jen aby cestou nepřišly k nějaké bolístce. Kdepak, u nás, ani v knihkupectví, ani když knihy posíláme poštou, s nimi neflákneme na pult či do balíku, jak se občas stane s flákotou u řezníka. To by tedy byla první půlka našeho nového motta. A ta druhá: S nadšením pro Vás, ta zase sděluje, že jak ty knihy laskáme a ofukujeme a oblékáme do bublinek, tak to neděláme (jenom) pro náš hezký pocit, ale proto, abychom s nefalšovaným nadšením  dopravili ten cenný náklad tam, kde mu bude dobře. U Vás, u našich zákazníků. A tak s nadšením nejenom sháníme některé knihy po všech čertech pro zákazníky našeho knihkupectví ve Vrchlabí, se stejným nadšením od rána po obchodě hledáme, u dodavatelů objednáváme a co nejrychleji posíláme balíčky kamkoliv po celé republice. V posledním roce jsme s nadšením napojili sklady našich dodavatelů na systém našeho eshopu, abychom měli co nejširší nabídku, zprovoznili jsme chatovací okénko pro okamžité dotazy, nadšeně informujeme mailem o stavu vyřizování objednávek, s nemenším nadšením pátráme po knihách, které nejsou dostupné a které si naši zákazníci vložili do Hlídacího psa. Našli jsme novou skvělou parťačku, která Vás s nadšením zásobuje novinkami na našem facebooku. Momentálně 98% hodnocení našich zákazníků na Heurece je snad patřičným ohodnocením toho našeho kolektivního nadšení.

Samozřejmě, víme, že práce nikdy nekončí a víme, kde nás stále tlačí bota. Zřejmě nejvíce otlačené místo je políčko pro vyhledávání, z kterého se často na zákazníka vyvalí ne až tak použitelné výsledky. Vylepšení vyhledávání je dalším na řadě. Snad to nebude takový porod, jako s tím novým ksichtem.

Tak, to by tedy bylo. Děkujeme, že u nás nakupujete. My pro Vás prodáváme S láskou ke knihám a s nadšením pro Vás.

Schránka-1Schránka-2Schránka-3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *