Asi proto, že se blíží prázdniny a nakladatelé za 1) musí na trh vrhnout „letní“ zboží čili všelijaké průvodce, mapy, a, samozřejmě, románky k vodě, a za 2) udělat si před prázdninami čistý stůl (a pak v průběhu prázdninových měsíců téměř nic nového na trh nevrhat), tak nám do naší databáze přibylo za minulý týden přes 250 novinek. Tak si tak říkáme, kdo všechny ty knihy přečte.

My tady u Knihkupce alespoň všechny ty nové zápisy poctivě projdeme, opravíme všelijaké chyby v názvech a anotacích, a zkonstatujeme, že aspoň při tomto letmém náhledu nás zaujme z těch stovek knih maximálně desítka. Tak se pojďme mrknout, co nás z těch nových zápisů do oka trklo.

Andělé na každý den roku 2016 - stolní kalendář - Jitka Saniová Stolní kalendář Andělé na rok 2016. Tedy ne že bychom byli fanoušky andělů, i když je dobré, když při vás stojí, byť vám tedy čas od času ozdobí ret jizvou. Tak jako té biblické postavě, na jejíž jméno si nemůžeme vzpomenout. Anebo Jarkovi Nohavicovi. Tento kalendář nás zaujal proto, protože se v minulých letech velmi dobře prodával. Andělé mají zjevně mnoho jiných fanoušků. Taky máme zkušenost s tím, že zrovna tento konkrétní kalendář se docela brzy vyprodá, tedy fanouškům andělů můžeme doporučit s koupí neváhat.

Česká kuchyně - Češskaja kuchnja (rusky) - Lea FilipováČeská kuchařka v ruštině. Mnoho obyvatel Ruska by zajisté toužilo mít z Česka víc než jen recept na knedlíky a svíčkovou. Nemálo z nich jistě se slzou v oku vzpomíná na doby, kdy zde se svými tanky a okovanými botami mohli jezdit a šlapat, kam se jim zachtělo. Nyní, doufejme, i přes sympatie některých místních užitečných idiotů, byť třeba i na nejvyšších místech, jejich tanky a okované boty snad nehrozí a (rádi?) je můžeme přivítat v pražských a karlovarských hotelech. Tam ať zvesela utrácejí, byť, předpokládejme, že jejich nákupní choutky se upírají spíše na jiné, luxusnější, obchody, než jsou místní knihkupectví. Ale kdyby snad nějaký Ivan či Nataša do knihkupectví zavítali, tak bychom pro ně něco měli. Zda se jim doma podaří sehnat patřičné ingredience, to už je druhá věc.

Dálkový výslech od prezidenta Václava Havla. Po letech opět vychází tento legendární rozhovor Karla Hvížďaly s Václavem Havlem.

Dálkový výslech - Václav Havel

Nakladatel o knize píše: Dálkový výslech Václava Havla je nejosobitější a také nejúspěšnější knihou našeho bývalého prezidenta. Je vyznáním jeho vztahu k lidem, umění, politice a je i jeho životopisem. Tím, že tento rozhovor Karlu Hvížďalovi poskytl, ze sebe sejmul povinnost jednou napsat paměti. Později jen spolu s ním připravil pokračování s názvem Prosím stručně. Dálkový výslech vyšel poprvé česky v Londýně v roce 1986 k Havlovým 50. narozeninám. Nové, dvanácté české vydání jsme připravili po třiceti letech od chvíle, kdy na textu začal s K. Hvížďalou pracovat. Interview bylo přeloženo do více než dvaceti jazyků včetně japonštiny a čínštiny.

Dieta pro muže pijícího pivo, víno a alkohol - Jameson Gardner, Williams Elliott

Dieta pro muže pijícího pivo, víno a alkohol. Tak tahle kniha nás zaujala nejvíc. Kdo říká, že alkoholici nemohou být štíhlí a jsou odkázáni na to, vláčet se po světě s pivním mozolem. Kdepak, stačí udržovat patřičnou dietu a můžeme lemtat, jak se vám zachce. Kniha se honosí údajem, že se jí prodalo 2 milióny 400 tisíc výtisků. To je alkáčů, kteří se nechtějí ve své vášni omezovat, a přesto být šik.

Hříšné kostky - erotická hra pro páry - Albi

Hříšné kostky. Tohle sice není kniha, ale tato blbůstka nemůže v našem výběru zajímavých novinek v našem obchodě chybět. Komu došla fantazie, jak si zorganizovat své milostné hrátky, hodí si kostkami a hned má jasno. Orál v koupelně. Anál na záchodě. Misionář na kuchyňské lince. Koníček na koni. A tak dál. Bude to fungovat? To už je jen na vás a na míře puritánství vašeho partnera/partnerky.

Našli bychom asi ještě pár zajímavých novinek z týdne od 1. do 7. června, nicméně do naší databáze se hned při pondělku navalilo asi tak sto dalších. Ach jo. Jdeme se na ně podívat a bude-li čas, tak o některých z nich zase něco napíšeme. Ke konci týdne.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *